info@belmare.sk     0915 962 706     CK Belmare
   tlačiť

Tropický raj s prehliadkou Berlína a Moritzburgu

TERMÍN: 26.2. – 1.3.2018 / 4 dni, 2 noci /

MIESTO: Berlín, Krausnick, Moritzburg / Nemecko/

CENA: 239 €

Originálny zájazd na exotickú dovolenku s tropickým ovzduším iba 60 km južne od Berlína. Užite si pláže, lagúny, palmy, vodopády a dažďový prales vo februári. Navštívte pamiatky Berlína a objavte rozprávkový zámok Moritzburg, ktorý sa objavil aj v rozprávke Tři oříšky pro Popelku.

CENA ZAHŔŇA:

PROGRAM:

1. deň (pondelok): odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Prejazd českým a poľským územím nonstop jazdou do Nemecka.

2. deň (utorok): Ranný príchod do Berlína. Prehliadku začíname „východným centrom“ Alexanderplatz, návšteva televíznej veže Fernseehturm, možnosť výhliadky na 368 metrov vysokú vežu. Prehliadka gotického Mariánskeho chrámu – Marienkirche a zvyšky  stredovekej štvrte Nikolaiviertel.  Pokračujeme známym bulvárom Unter den Linden, Kronprinzenpallast, katedrála sv. Hedvigy, návšteva ,,Žandárskeho námestia“ Gendarmenmarkt, s nemeckým a francúzskym dómom, patri medzi najkrajšie v Európe, Parížske námestie, Brandenburská brána, niekdajšia hranica medzi východom a západom. Potsdamer platz, Checkpoint Charlie – najznámejší hraničný priechod. V rokoch 1961 až 1990 bol Checkpoint Charlie jediné miesto cez ktoré mohli cudzinci prechádzať  z východného do západného Berlína a späť.  Presun na ubytovanie.

3. deň (streda): po raňajkách presun do Tropical Island parku* v mestečku Krausnick. Celodenný pobyt v tropickom raji s pralesom, piesočnatými plážami, lagúnou, morom, vírivkami, vodopádmi, saunami, tobogánmi…. Večer možnosť prespatia v Tropical Island parku alebo odchod na ubytovanie a nocľah.

4. deň (štvrtok): raňajky, prehliadka prekrásneho kráľovského zámku s parkom Pillnitz a rozprávkového zámku Moritzburg, ktorý sa objavil aj v rozprávke Tři oříšky pro Popelku. Pôvodne zámok slúžil ako lovecký a bol založený saským kniežaťom Moritzom. Zámok stojí uprostred rybníka. Zaujímavá je miestnosť z peria – Federzimmer s posteľou a doplnkami zdobenými s perím. Poobede odchod na Slovensko. Príchod v neskorých nočných hodinách.

* Tropical Islands – imitácia tropického raja uprostred Európy aj uprostred najtuhšej zimy!

– aquapark, ktorý nikdy nezatvára! Kapacita cez 6 600 ľudí! Na výšku by sa sem vošla socha slobody a na dĺžku Eiffelova vež! Najväčší krytý tropický raj s pralesom na svete a nachádza sa 60 km južne od Berlína s piesočnatými plážami, lagúnou, morom, vírivkami, vodopádmi, saunami, tobogánmi a ďalšími atrakciami.

Krytá kupola mala pôvodne slúžiť na výrobu vzducholodí, teraz sa tam ukrýva 50000 kusov tropických stromov a rastlín dovezených priamo z džungle, nájdete tu dokonca aj tradičné dedinky, aké sa nachádzajú v Bali či na Borneu. Celkový dojem exotickej dovolenky dopĺňajú vodopády, pláž z bieleho piesku a modrá lagúna, do ktorej môžete radostne vbehnúť rovnako, ako by ste to spravili na dovolenke pri mori. Tropické more o veľkosti troch olympijských bazénov je udržiavané pri teplote 28 °C a nájdete tam aj bazénik pre vašich najmenších. Môžete sa vydať na prieskum dažďového pralesa, poobzerať si chatrče a prístrešky v tropickej osade alebo jednoducho relaxovať vo vírivkách, vo vodách s protiprúdom, v saune, blázniť sa na tobogane, ktorý má neuveriteľných 27 metrov alebo pozorovať islandské gejzíry. A to všetko pod jednou strechou, kde je celoročne perfektných 32 °C! Vychutnajte si v dedinke s reštauráciami rôzne pochúťky medzinárodnej kuchyne, ako steaky, barbecue, prípadne rôzne šaláty a ryby. Nájdete tu aj rôzne bary a kaviarne, kde ponúkajú miešané drinky ako na pravom tropickom ostrove. Na každom kroku na vás číha zábava od výmyslu sveta: či už ide o minigolf pre celú rodinu alebo nákupnú uličku. Detský kútik Tropino Club ponúka malým návštevníkom obrovskú horolezeckú stenu či plavbu na loďkách. V Tropical Islands nie je nič nemožné! Tento malý exotický raj môžete mať ako na dlani a vďaka najmodernejšej technológii si môžete vychutnať let teplovzdušným balónom plneným héliom až do 30 metrovej výšky.

 

Atrakcie Tropical Islands 

Tropické more

Ak sa chcete vykúpať v tropickom mori, nemusíte letieť až na Seychely, stačí vyraziť kúsok za česko-nemecké hranice. V Tropical Islands totiž nájdete 200m dlhé tropické more s teplotou vody 28°C,v ktorom sa môžete potápať, šnorchlovať či stavať hrady z piesku pod tieňom paliem. Nezabudnite si slnečné okuliare a opaľovací krém. Slnko tu svieti cez špeciálne stropné panely.

Po 19:00 sa v týchto priestoroch konajú tradičné nočné show, ktoré diváci sledujú priamo z pláže. Cez tieto predstavenia je kúpanie zakázané.

 Saunový svet ponúka

  • Fitness– ak cvičíte pravidelne, máte tú možnosť aj tu
  • Sauny– je tu niekoľko sáun, ktoré môžete navštíviť. Napríklad kamenná sauna v “Angkor Wat Temple”, Soľná jaskyňa alebo sauna v korunách stromov prístupná po dreveno schodisku. Sauny sú otvorené od 9.00hod a je tu zakázaný vstup v plavkách.  Podľa Nemeckej asociácie saunárov sú všetky z nich prvotriedne!
  • solárium
  • kozmetika, manikúra, pedikúra – s príplatkom
  • zábaly a masáže vždy za príplatok – klasické, havajské, orientálne, masáže horúcimi kameňmi, ajuvérdske, ázijské, balinéske, polynézske, thajské, bylinkové (ktorú vymysleli šamani staroamerického kmeňa Lakota)
  • liečivý kúpeľ
  • soľnú jaskyňu
  • parný kúpeľ z kvetov a iné – otvorené od 9.00hod a je tu zakázaný vstup v plavkách

Detský klub – Tropino Club

Tropical Islands má atrakcie navrhnuté špeciálne pre malých návštevníkov. Sústreďujú sa v detskom kútiku s názvom Tropino Club. Nájdete v ňom napríklad horolezeckú stenu či všetkými obľúbené lodičky, detské tobogány, veľká preliezačka, lego kocky, autíčka a ďalšie. Od 12:00 do 19:00 môžete deti navyše vziať do štýlovej reštaurácie Tropino Restaurant. Tropino Club je otvorený denne od 9:00 do 21:00 so vstupom zdarma. Je potrebné si uvedomiť, že za deti v detskom kútiku sú zodpovední rodičia.

Tobogán

25 metrov vysoký tobogán v Tropical Islands je najväčší v celom Nemecku. K dispozícii máte až 4 rôzne šmýkačky, a tak si môžete vybrať od pomalej jazdy vhodnej pre celú rodinu až po vzrušenie, ktoré zažijete len pri jazde rýchlosťou až 70km/h.

Tobogán je otvorený každý deň od 9:00 do 1:00 nasledujúceho dňa. Denné vstupné na túto atrakciu je 3,50€ – koľko jázd za deň vládzete je len a len na vás.

 

Dažďový tropický prales

Autentický prales, v ktorom sa budete cítiť ako v pravej džungli – pretože je skutočný. Na ploche 10 000 m2 je vysadených viac ako 50 000  stromov a rastlín, z ktorých niektoré dosahujú výšku až 18 metrov. Dokonalý prírodný biotyp Tropical Islands dokresľujú pravé zvieratá z džungle. Viac ako 600 druhov fauny a flóry pochádza z ázijsko-pacifického regiónu a z Južnej Ameriky. Prostredie pralesa je udržiavané prírodnou cestou (nie chemicky). Využiť môžete aj komentovanú dlhú náučnú cestu (k dispozícii je aj digitálny audio sprievodca za poplatok).

Tropická dedinka

Vďaka tropickej dedinke si budete pripadať ako na exotickom Bali, na Borneu, v Thajsku či na Samoe.

Nájdete tu originálne budovy z týchto destinácií. Jednou z nich je 14 metrová vysoká Brána bohov. Je najväčšou stavbou svojho typu mimo územia samotného Bali. Náboženská stavba oplývaná mnohými mýtmi, je vynikajúcim príkladom dokonalej ručnej práce obyvateľov Bali. Za návštevu stojí aj originálna chyža zo Samoy v polynézkom štýle. Najviac na nej zaujme jej slamená strecha a 28 krásne vyrezávaných nosných stĺpov. Najväčšou a najelegantnejšou budovou v celej Tropickej dedinke je bez debát Thajský dom, postavený z dreva a bambusu. Stojí za nám uznávaný architekt Ladda Teijavnaija, ktorý pracoval i pre samotného thajského kráľa!

Srdcom Tropickej dedinky je Wayang Stage, kde se cez deň odehrávajú predstavenia s tanečníkmi, kúzelníkmi a akrobatmi z celého sveta. V podvečer sa potom priestranstvo premení na detskú diskotéku.

Originálna nákupná ulička (Shopping Boulevard) v Tropical Islands vám  okrem ručne vyrábaných suvenírov z celého sveta ponúka aj možnosť jedinečného tetovania, kaderníckych služieb, masážnych salónov, prírodných kúpeľov či posilňovne. Ponuka obchodov siaha od kníhkupectva cez šperky, suveníry, sladkosti až po plavky. Obchody sú otvorené približne od 9:30 do 21:00 (v piatky, soboty a v priebehu prázdnin do 23:00)

Lagúna Bali

Romantická laguna Bali s vodopádom a s vodou teplou príjemných 32°C je ideálnym miestem pre relax, odpočinok a načerpanie novej energie. Spoločnosť vám budú robiť originálne chyže z Bali, strážna vež, poičia skala, jaskyne, palmy a ďalšie dreviny, rovnako aj pravý vodopád z džungle. Najromantickejšia je však lagúna Bali po zotmení.

Teplovzdušný balón a vzducholoď

Áno, čítate dobre! V exotickom raji Tropical Islands sa môžete preletieť v naozajstnom teplovzdušnom balóne či sa nechať vyniesť do výšin na vzducholodi. Vďaka tejto atrakcii budete mať celý areál ako na dlani a budete tak môcť obdivovať krásy tropického dobrodružstva.

Teplovdzušný balón, ktorý vás vynesie až do výšky 60 metrov, lieta denne od 11:00 do 20:00 (cez víkendy do 22:00). Dospelých vyjde zážitok na 14€ a deti do 14 rokov majú zľavu 7 €.

 

Minigolf

Priamo v priestoroch Tropical Islands sa nachádza aj jedinečné, 18-jamkové ihrisko mini golfu s umelým trávnikom a šialenými prekážkami. Vstupné do tropického minigolfového raja činí 5 € na osobu.

 

REZERVÁCIA A PLATBA:

NÁSTUPNÉ MIESTA:

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – POPRAD – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – RUŽOMBEROK – ŽILINA

MOŽNÉ PRÍPLATKY:

Cesta za Tropickým rajom v Berlíne s CK BELMARE 🙂

 

CK Belmare je  oprávnená zájazd zrušiť, ak nie je dodržaný minimálny počet účastníkov. Klient musí byť o tom informovaný najneskôr 7 dní pred začatím zájazdu. V tom prípade ponúkne CK zákazníkovi náhradný termín zájazdu alebo zákazník obdrží peniaze za objednané služby späť.

Minimálny počet účastníkov na zájazd 40 osôb /ak CK nerozhodne inak/.

Zmluvné pokuty (stornopoplatky) pri odhlásení sa zo zájazdu: – v prípade odhlásenia sa zo zájazdu  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd – v prípade odhlásenia sa zo zájazdu  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd – v prípade odhlásenia sa zo zájazdu  do 7 dní od termínu jeho konania, nemáte nárok na vrátenie platby

CK Belmare je poistená pre prípad úpadku v zmysle zák. č. 281/2001 Z.z.

 

V prípade záujmu môžete využiť tento prihlasovací formulár.

Odoslaním prihlášky súhlasíte s obchodnými podmienkami CK Belmare

1.
Žiadame o komplexné cestovné poistenie AXA assistance (1,70 €) / den / osoba
Tento zájazd nájdete na webe: https://www.belmare.sk/tropicky-raj-uprostred-zimy-s-prehliadkou-berlina-a-moritzburgu/